anglické

„Angličáky“, prodávané v obchodě, jsou nekřesťansky drahé – chcete-li nakrmit hladového manžela a několik dětí. Ale máme je moc rádi, tak proč si občas neupéct vlastní?
Převaha chlebové mouky nad hladkou dělá pečivo lehce pevnějším i sytivějším.

Suroviny:

Omládek:
100 g vody
130 g hladké mouky
půl lžičky sladěnky
10-13 g čerstvého droždí
– vše umícháme a zakryté necháme pracovat asi hodinu

Dále:
210 g vody
30 g oleje
1,5 rovné lžičky soli
70 g hladké mouky
300 g pšeničné chlebové mouky

Na potření a obložení:
trocha oleje
grilovací koření
plátkový sýr
plátky anglické slaniny

Postup:

k omládku přidáme zbytek surovin a vymísíme těsto, které necháme vykynout. (Soli dáme do těsta méně, rohlíky jsou dosoleny použitým grilovacím kořením a také slanina a sýr přidají na slané chuti.)

Vykynuté těsto prohněteme, rozdělíme na 8-10 kousků, z každého uděláme bulku a necháme asi 10 minut odpočinout. Pak uděláme rohlíky, které na plechu svrchu trochu přimáčkneme (na placato), potřeme olejem s grilovacím kořením, poklademe plátky anglické slaniny, na ně sýr, necháme dokynout a upečeme.

Anglické rohlíky


Plech vložíme do dobře vyhřáté trouby (200-220°C) a pečeme přibližně 12-18 minut – každá trouba peče jinak.

23 CommentsLeave a comment

 • Ivi, díky za skvělý recept. Pekla jsem v pátek, na manžela zbyl jeden a ten ještě nebyl ani úplně vychladlý, tak jsem v sobotu pekla zas, raději z dvojité dávky s malou nadějí, že třeba zbyde na dnešek. Nezbyl. Máš na vysvědčení od holek samé jedničky za ty dobroty, teto.
  Bohunka

 • Pekla jsem už dvakrát, protože se po nich jen zaprášílo 🙂
  Děkuji.

 • Moc děkuji za tento recept, ale také za všechny ostatní. Anglické rohlíky peču již poněkolikáté, vždy s velkým úspěchem.

 • Dobrý den chci se zeptat dá se tam dát i kečup na ten rohlík pod tu slaninu děkuji za odpovět

  • Dobrý den i Vám,
   kečup jsem nikdy nezkoušela, protože na angličák podle mě nepatří (i když ho jinak mám moc ráda, třeba i k párkům 🙂 )
   Pokud ho použijete, měl by být určitě kvalitní a hustý – lehce natřít rohlík pod slaninou.

 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla těsto zadělat večer a dát kynout na noc do lednice a ráno dělat rohlíky? Tak jak to píšete u receptu na víkendovou snídani. A nebo zkusit zadělat jiné těsto, které by mohlo na noc do lednice. Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,
   určitě mohla. Nechte vykynout omládek, pak zadělejte těsto a to hned, bez kynutí dejte zakryté do lednice.
   Ať se podaří!
   Iva

 • Dobrý den, tak jsem nechala kynout v lednici a zadařilo se. Výborné. Děkuji

 • Dobrý den,
  moc se mi líbí recept, myslíte že můžu rohlíky udělat bez šunky a sýra? A poradíte jak recept upravit, pokud bych chtěla do těsta zužitkovat trochu kvásku, který jsem odebírala při omlazování kvásku?
  Moc děkuji za rady a Vaše stránky.

  • Dobrý den, určitě můžete upéct rohlíky jen „holé“. Pokud přidáte trochu kvasu, počítejte s tím, že v něm přidáváte polovinu jeho hmotnosti mouky a polovinu vody – většinou býtvá kvas řidší, tak aby nenaředil celé těsto – uberte malinko vody, předepsané v receptu. 😉 (Samozřejmě – podle toho, kolik kvasu přidáte. Pokud to bude menší lžíce, asi vodu ani řešit nebude třeba…)

 • Chtěla jsem se zeptat jestli muže byt sušené droždí na omládek.

 • Prosím vás, jak dlouho mám nechat kynout to výsledné těsto, potom co smíchám omladek se zbytkem ingredienci ? Jsem amatér a nemám ani hrubou představu. 🙁 půl hodiny, nebo třeba 3 hodiny? Prosím o radu 🙂

  • Dobrý den, snad neodpovídám úplně pozdě….těsto v míse nechte kynout do zdvojnásobení objemu, mělo by stačit 45-60 minut.

  • Dobrý den, určitě. Chlebovou jsem použila proto, že jsem rohlíky s touto bohatou náplní chtěla z trochu pevnějšího těsta.

 • Naprostá pecka! Ještě ani nevychladly a už jsme se do nich pustili a musím říct, že jsou naprosto božské. Těsto je po upečení měkké a velmi chutné. Moc děkujeme za recept na takovou mňamku!

 • Dneska jsem pekla anglické rohlíky, postupovala jsem přesně podle receptu, i když jsem se v komentu výš ptala na tu hladkou mouku, jestli mohu nahradit pšeniční. Nakonec jsem ji sehnala. Rohlíky jsou výtečné, báječně vypečené a mám pocit, že i na řezu se přesně podobají těm vašim. Děkuji za skvělý recept, budu dělat dál 🙂

 • Dobrý den, tyto rohlíky jsem již pekla, byly výborné. Myslíte, že by šly upéct z hladké mouky, ne chlebové? Děkuji

 • Teď vidím, že jste již na tu samou otázku odpovídala, takže zkusím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.