Chléb pro celou rodinu

Chléb pro celou rodinu je veliký, lehký jako dech, pružný a voňavý. Pokud ho nespotřebujete hned den po upečení, vydrží díky bramborám vláčný opravdu dlouho.
Suroviny:
200 ml kefíru
120 ml vody
3 lžičky drceného kmínu
2 lžičky cukru
2 lžičky soli
2 lžičky oleje
120 g strouhaných vařených brambor
150 žitné chlebové mouky
200 g pšeničné celozrnné mouky jemné
250 g hladké mouky
15-17 g droždí
Postup:
suroviny dáme do pekárny v pořadí tekuté, sypké a zapneme program Těsto. Po vymísení ho přendáme do mísy, kde pěkně nakyne. Pak propracujeme, uděláme úzký, dlouhý bochník a dáme ho nakynout a plech s pečícím papírem nebo fólií.
Po vykynutí potřeme vejcem a dáme upéct do vyhřáté trouby (200°C/10 min, 170-180°C/asi 30-40min).
Hotový opatrně dáme na mřížku vychladnout.

6 CommentsLeave a comment

 • Dnes jsem zadělala a zítra musím znovu, jelikož dnešní se zítřka nedožije 🙂 vynikající recept děkuji moc. Hladkou jsem zaměnila za špaldovou a fakt to nemá chybu

 • Dobrý den, dnes jsem vyzkoušela chléb pro celou rodinu dle Vašeho receptu a byla jsem moc spokojená. Jen jsem nevěděla, jaký olej se přidává ( dvě lžičky), zda slunečnicový, či olivový. Nakonec jsem dala olivový a chtěla bych vědět, zda je to jedno, nebo prostě s kterým olejem je to lepší. Moc děkuji.

  • Dobrý den, olej přidávám stolní (pokud dávám), ten olivový si nechávám na focacciu a další italské pečivo 🙂
   Iva

 • Dobrý den, nemám pekárnu, vše vícemeně propracovávám ručně, takže bych ráda věděla, zda mám použít omladek, nebo klasicky nechat vykynout kvásek. Droždí, voda a cukr a pak to vše smíchat. Prosím o radu. Děkuji a přeji hezký den.

  • Dobrý den, můžete oběma způsoby, ale přece jen trochu více doporučuji těsto s omládkem, lépe kyne a chleba bude mít malilinko lepší chuť.
   Ať se Vám podaří! 🙂
   Iva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.