Asi nejraději peču z těst kynutých jen ždibcem droždí (v některém z prefermentů) nebo s žitným kváskem a ráda si na voňavý výsledek počkám.

Jsou ale dny, kdy není čas na těsto čekat. Máte hromadu práce navíc – ať v zaměstnání nebo později doma – přesto byste si rádi dopřáli domáci pečivo. Proto je potřeba sáhnout po rychlejším osvědčeném receptu.
Takhle vznikla moje nová kniha:

Hrátky s těstem (drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale)

Najdete v ní recepty, podle kterých připravíte pečivo opravdu rychle (jako jsou třeba nejrychlejší Bleskové rohlíky….aj.) nebo takové, které moc práce nedají (Loudavé těstoLangoše na týden) či snadno připravené i tvarované (Pagáčky se škvarky…nebo oblíbené Grilované placky ….mnoho různých foto postupů a spoustu jiného).
Přesto jsem ani tady nezapomněla na povídání o svých oblíbencích – omládku a dalších prefermentech (byť je probírám spíše okrajově, na doplnění), aby si kdokoliv, komu kouzlo déle kynoucího těsta učaruje, mohl všechny recepty s prefementy připravit, bude-li chtít.
Obsáhlá a bohatá je i kapitola s recepty na náplně do sladkého i slaného pečiva (včetně např. této Čokoládové) nebo doplňků – jako je jednoduše a za pár korun připravený domácí Granulovaný cukr, nebo domácí omáčky na pizzy, bylinková pesta aj.

V Hrátkách s těstem tentokrát najdete i texty a recepty, které na Pekárnománii nemám zveřejněny (větší množství náplní do koláčů, kynuté bábovky, plecovník, klobásníky, kohoutí hřebeny, sladké plněné taštičky, pizzettky, trnová koruna, celoznný slaný koláč a mnoho dalších).

Kniha je obsáhlejší než předešlé dvě (Ruce v mouce, Upečeno s láskou), má 344 stran a vychází 21.9. 2020, opět v nakladatelství CPress (Albatrosmedia).

A jde si ji můžete zakoupit?? Třeba ZDE, V Albatrosu.
Na stránce z odkazu, v Albatrosu, můžete nahlédnout do podrobného Obsahu i Ukázky z knihy (v šedém pruhu pod fotem knihy, vpravo, soubory Ke stažení).

Slovenští přátelé mohou knihu koupit např. v Martinuse – ZDE

.

.

Kniha Hrátky s těstem
Mnoho receptů dostalo názorný FOTO POSTUP

.

Kromě receptů na slané pečivo obsahují Hrátky i sladké kynuté recepty a spoustu povídání navíc.

.

Kniha Hrátky s těstem

.

Ten, kdo bude chtít knihu ode mě – jako vždy s osobním věnováním, podpisem, razítkem i vizitkou (další prima malá záložka třeba k oblíbenému receptu v knize) – mi může napsat na mail

hratky-s-testem@email.cz

(Pokud si koupíte knihu přímo v Albatrosu, ta se ke mě nedostane a podepsat Vám ji nemohu!)

.

Na koláže se samozřejmě nevešly všechny fotografie, ale snad si z tohoto vzorku budete umět představit, jak je tato hravá kniha bohatá i barevná 🙂

.

.

32 CommentsLeave a comment

 • Ani jsem nedočetla a už mám objednáno – aby se na mě dostalo 😀 . Rychlé recepty se teď budou moooc hodit, když budu (snad) zase od září školou povinná. 🙂 Po přečtení obsahu se nejvíce těším na kapitoly „Na závěr“ a na ty recepty, jejichž názvy jsem viděla poprvé v životě (dala jsem si předsevzetí, že si je nebudu vyhledávat dopředu 🙂 ) Některé recepty z knížky už jsem pekla podle stránek, ale když je budu mít vytištěné, alespoň je nebudu muset znovu hledat, což také ušetří nemálo času. Když už jsem se „dala do nakupování“ přiobjednala jsem si rovnou i Ruce v mouce. Obě knížky mají i nádhernou obálku, která se bude v knihovničce krásně vyjímat. Už se na ně těším. Dopředu za ně děkuji

  • Dobrý den, děkuji za milá slova 🙂 i důvěru. Doufám (i věřím), že se budou jak nová kniha, tak i její starší „sestra“ číst dobře a pečení podle nich dařit! Co nejvíc jsem se o to snažila 🙂
   Přeji mnoho příjemných chvilek (nejen) u pečení!
   Iva

  • Děkuji za přízeň a doufám, že se kniha bude dobře číst a pečení podle ní jen dařit! 😉

 • Dobrý den paní Ivo, tak jsem také už objednala a nemůžu se dočkat. Bude to nádherný dárek.

  • Dobrý den, Stanislavo, moc Vám děkuji za důvěru knize 🙂 a doufám, že se bude líbit!
   Iva

 • Hezký den Ivi,
  teď jsem na instagramu zjistila, že máš novou knihu 😉.
  Ty jsi úžasná 👏, musím si jí hned objednat, Tvoje knihy jsou krásné a ráda se k nim vracím.
  Já už na Toprecepty moc nechodím a sem k Tobě občas nakounu a sleduji na instagramu.
  Už se na ní těším.
  Měj se moc hezky a přeji hezký den.
  Lenka (Myšulka)

  • Ahojky, Leni,
   moc Tě zdravím a jsem ráda, žes nakoukla 🙂
   Budu šťastná, pokud se Ti kniha bude líbit alespoň tak, jako ty předchozí…!
   Iva

 • Dobrý den,už mám také objednáno,a moc vám gratuluji, jste moc šikovná. Eva

 • Dobrý deň, bude sa dať objednať Vaša kniha aj na Slovensko ?

  Ďakujem

  • Dobrý den, Andreo, ano. Na Slovensko je vozí naše snacha, když tam jede za mamou a odesílá tamní poštou. Jen to trvá chvilku déle. Pokud chcete, napište mi na mail hraty-s-testem@email.cz a podle situace s coviddem Vám v druhé půli září napíšu – je možné, že hygienici zase zakážou cestování, tak proto.
   Bez podpisu si můžete knihu zakoupit v předprodeji u Vás třeba zde
   https://www.martinus.sk/?uItem=772455
   Iva

   • Ďakujem za informáciu, nebudem to komplikovať, objednám si teda z Martinusu.

    Ďakujem a už sa teším na Vašu knižku.

 • Knihu už jsem si objednala a těším se až přijde. První dvě jsou skvělé, tato mi nesmí chybět. Jen mě mrzí,že bude bez podpisu. Všimla jsem si možnosti až po objednání. Tak třeba u čtvrté to vyjde😊. Díky za knihy

 • Dobrý deň, dnes mi prišla nová voňavá knižka. 🙂 Je super, už sa teším keď niečo z nej upečiem.

  Ďakujem za skvelé knihy

  • Díky za krásná slova pochvaly, jsem ráda, že se Vám kniha líbí 🙂

 • Dobrý den, dá se prosím stále u Vás kuchařka objednat? Ráda bych si ji nadělila pod stromeček.

  • Dobrý den, samozřejmě. Napište na mail, uvedený v článku.
   Iva

 • Dobrý den, knihu si tedy mohu objednat v kterémkoliv knihkupectví? I tak dostanu laskavý podpis? Děkuji Jana

  • Dobrý den, Jani,
   ne, s knihami v knihkupectví vůbec nepřijdu do styku, takže budou bez podpisu. Leda si ji pak nechat podepsat na nějaké autogramiádě, až zase budou 🙂
   Iva

 • Neznám lepší knížku o pečení. Je prostě perfektní. Kudy chodím, tudy chválím a jen a jen doporučuji. Už ji mají skoro všichni v mém okolí. Vše, co jsem zkoušela upéct, se povedlo a je výborné.:-)Paní Ivě moc děkuji za tak skvěle udělanou knihu, recepty krásně vychytané a jako třešnička na dortu je každá fotografie.

  • Dobrý den, Mirko,
   opravdu ze srdce Vám děkuji za tak krásnou pochvalu mé knihy 🙂 která mi dala zabrat – i proto jsem šťastná, že se TAK MOC líbí.
   Díky! Iva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.