Vedle pekárny Eta Duplica Vital jsem od Eta.cz dostala možnost vyzkoušet si doma i další typ jejich pekárny, Etu Delicca II. Prozkoušela jsem, vše sepsala a své poznatky mohu nabídnout i vám. Třeba se na základě tohoto článku rozhodnete pro koupi právě této elegantní pekárny.

Recenze pekárny Eta Delicca II

Dnešní doba nahrává návratům ke všemu domácímu. Lidé se vracejí k chovu drůbeže nebo králíků, k pěstování zeleniny či ovoce na zahrádkách a své výpěstky zpracovávají do výborných zavařenin a dalších doma vyrobených dobrot. S tím vším jde ruku v ruce i návrat k výrobě domácího pečiva.

Pokud se v zadělávání těsta nechcete nebo ani nemůžete spolehnout pouze na sílu vlastních rukou, pomůže robot nebo domácí pekárna, která těsto nejen uhněte, ale nechá ho vykynout a nakonec do křupava upeče. A nejen to, domácí pekárna je všestranný pomocník – kromě chleba nebo sladkého mazance upeče moučník kypřený práškem do pečiva, zapeče šunkofleky, francouzské brambory nebo upeče šťavnatou sekanou. Bez vašeho dozoru uvaří rýžovou kaši nebo marmeládu, připraví jogurt, vyškvaří sádlo.

Mým nový pomocníkem se letos stala domácí pekárna ETA Delicca II, model s vylepšenými funkcemi a novým, ohromně elegantním vzhledem.

První dojem

Na první pohled vypadá tato pekárna možná menší, než ve skutečnosti je. Snad to dělá ten její elegantní tvar nebo černá barva čela a víka, doplněná na bocích pekárny nerezem.

V černém víku se nachází skleněný průzor, kterým kdykoliv zkontrolujeme stav obsahu pekárny. V čele pekárny je umístěn velký displej a dotykové ovládání celé pekárny.

Vybavení, programy a funkce pekárny Delicca II

Do výbavy pekárny patří velká pečící forma se dvěma hnětacími háky, vše má nepřilnavou povrchovou úpravu. Jako ke každé pekárně, je i zde přibalen háček na vytažení hnětacích háků z upečeného chleba. V krabici u pekárny najdete i 200 ml odměrku na vodu a oboustrannou odměrku o objemu velké nebo malé lžíce.

Pekárna Delicca II upeče i opravdu veliký chleba, až 1,5 kg, ale zvolit můžete i menší velikosti – 1 nebo 1,25 kg. Stejně tak si můžete vybrat ze tří úrovní zbarvení kůrky, od světlé, až po velmi tmavou.

Přehledný, velký displej a snadné dotykové ovládání jsou umístěny na čele pekárny. Volba funkcí a programování pekárny je na displeji dobře viditelná a ovládání tak snadné, že ho opravdu zvládne i začátečník.

Programy pekárny Delicca II

Pekárna Eta Delicca II má 12 programů, mezi kterými nechybí žádný z těch základních a nejpotřebnějších:

 • Klasik, Rychlý, Celozrnný a Bezlepkový jsou čtyři programy pro přípravu různých typů chleba
 • Sladký – program na přípravu a upečení sladkého kynutého pečiva (mazanec apod.)
 • Těsto – uhněte a nechá vykynout kynuté těsto
 • Hnětení – pouze hněte. Nejen těsto s droždím, ale jakékoliv, které je potřeba opravdu pouze uhníst, např. těsto na nudle.
 • Dort – umíchá a upeče nekynuté pečivo (např. buchtu s kypřícím práškem do pečiva)
 • Džem– pro výrobu kompotu, marmelády a džemu
 • Jogurt – program na výrobu domácího jogurtu
 • Pečení – pouze peče. Program je nastavitelný v rozmezí 10-60 minut.
 • Vlastní – umožňuje vlastní nastavení průběhu celého programu (vlastní nastavení každého kroku programu) podle zvoleného druhu pečiva, které chceme připravit a upéct.

Funkce navíc

 • Akustický signál, který vás vyzve k přidání semínek do hnětoucího se těsta. Je velmi zřetelný, hlasitý, ale dá se v případě potřeby (pečení v noci) deaktivovat, takže neruší.
 • Odložený start – po vložení surovin do formy pekárny a jejím naprogramování můžete posunout konec programu až o 15 hodin. Vyplatí se např. pokud chcete začít zpracovávat a upéct vykynuté těsto hned po příchodu z práce, nebo chcete-li ráno vstát do kuchyně provoněné čerstvě upečeným chlebem.
 • Paměť při výpadku elektrického proudu, max. po dobu 10 minut.
 • Automatické uzamčení displeje – po 1 minutě provozu se displej uzamkne a zabrání tak možné nechtěné manipulaci. Všechna tlačítka kromě Menu jsou po dobu uzamčení nefunkční.

Zhodnocení

+ nádherný, moderní design, který opravdu potěší každé oko

+ kvalitní zpracování

+ překvapivě velice tichý chod pekárny

+ možnost deaktivace akustického signálu pekárny, která přijde vhod např. při nočním pečení

+ dostatek programů pro každou příležitost – 12 programů

+ program na bezlepkový chléb, který nemá každá pekárna

+ intuitivní dotykové ovládání

+ ovládací panel bez knoflíků, který se snadno čistí

+ bezplatné prodloužení záruky na motor pekárny až na 5 let

————

– v návodu chybí programová tabulka s rozepsáním délky trvání jednotlivých fází každého programu

– šňůra je bez síťového vypínače

– délka pečení se nedá prodloužit nad 60 minut. Pekárna po ukončení pečení nezačne znovu pracovat, dokud nezchladne pod 40 °C.

————

Pokud se budete snažit vaší pekárně porozumět a zároveň se nebudete bát zkoušet a experimentovat, stane se pekárna ETA Delicca II malým, tichým a hlavně nepostradatelným pomocníkem ve vaší kuchyni tak, jako se jím stala u nás doma.

Ano, zde opravdu platí, že ETA je u nás doma!