Letošní podzim byl, co se týká „úrody“ kuchařských knih, velice plodný. V Edici Toprecepty.cz vyšly hned dvě nádherné celobarevné kuchařky. První je vázaná, plná nejhledanějších receptů českého internetu – napříč naší českou kuchyní. A hned za ní druhá, brožovaná, se „sladkými“ recepty – bábovky jako od babičky (nebo maminky), řezy na plech lité nebo ovocné, řezy krémové i nepečené, cukroví velikonoční i vánoční – prostě recepty na cokoliv sladkého, nač máte chuť.

Největší a nejoblíbenější český „vařící“ web Toprecepty.cz je prakticky od svého vzniku (2008) „moje doma“. Když se na mě obrátili s prosbou, zda bych se chtěla podílet na vzniku dvou kuchařek z jejich receptů, nemusela jsem se rozmýšlet dlouho, a kývla jsem.

Byla to práce radostná, zodpovědná, a proto zároveň těžká a časem pak i únavná. Ale dali jsme to a já jsem na naše tištěné děti velice pyšná. Tím víc, že vznikly dvě tak nádherné kuchařky – a podle ohlasů prvních majitelů knih se velice líbí.

Recepty v obou kuchařkách jsou vyzkoušené mnoha uživateli Topreceptů, takže se na ně čtenář může plně spolehnout. Mohu vám knihy představit? :-)

Naše kuchařka

Vázaná kniha, má 344 stran, s recepty tvořícími průřez naší českou kuchyní – najdete zde recepty od polévek přes hlavní jídla, přílohy, saláty až k moučníkům. Každý recept má své celostránkové foto – tak zdařilé, že se člověku při listování mimoděk často sbíhají sliny a hned přemýšlí, co dobrého si uvaří nebo upeče jako první :-)

Tato kuchařka je zároveň i první českou videokuchařkou. Přes QR kód u každého receptu se čtenář dostane přímo na jeho webovou podobu, jejíž součástí jsou i natočené videorecepty. Čtenáři mohou být užitečným pomocníkem, potřebnou nápovědou při bezchybné realizaci receptu.

Naše moučníky

Druhá kniha Edice Toprecepty, Naše moučníky, je brožovaná a už její název napovídá, co vše v ní čtenář může čekat. Kuchařka Naše moučníky má 200 stran a u každé sladké dobroty fotografii pro představu. Máte rádi bábovky, lité řezy, perníky, krémové moučníky, dorty a rolády, zákusky, vánoční nebo velikonoční sladké pečivo? To vše v této kuchařce potkáte – můžete se inspirovat a pečením dokonale rozmazlit svou rodinu. Knihu uzavírají užitečné cukrářské a pekařské rady, které by se vám mohly při pečení hodit.

Obě kuchařky mám doma. Moc se mi líbí a tak je mohu s klidným svědomím doporučit všem, kdo rádi vaří nebo pečou. A nejen jim! Díky krásnému zpracování se tyto kuchařky mohou stát nádherným a vítaným dárkem. Rodičům či prarodičům, vlastním dětem nebo blízkým kamarádům, inspiraci v nich najde opravdu každý.

Kde můžete tyto kuchařky koupit?

Nejlépe je objednat přímo na Toprecepty.cz, jednotlivé knihy nebo v nějakém balíčku s výhodnější cenou.

Díky mé pevné vazbě na Toprecepty.cz mohu svým čtenářům nabídnout na knihy naší edice slevu 20 % – pokud při objednávce zadáte slevový kód iva20 , sleva na knihy se z ceny odečte.

Věřím, že se vám všem, kteří si knihy zakoupíte, budou líbit alespoň tak, jako se líbí u nás doma.