Rýžová kaše? Nevzpomínám si, jestli jsme ji jídali jako děti, to spíš se u nás vařila kaše krupičná a výjimečně ovesná. Své vlastní rodině jsem pak chystala jen jídla, na která měli chuť – a rýžová kaše k nim nikdy nepatřila. Naopak 🙂 Proto jsem ji brala jako něco ne moc dobrého až do doby, než jsem ji v rámci pokusničení s domácí pekárnou musela vyzkoušet připravit.

Zjistila jsem, že mi moc chutná teplá i vychlazená, s ovocem i bez, možná nejvíce jen s cukrem a skořicí. V pekárně je její příprava bezpracná. Jen navážím, odměřím suroviny a zapnu pekárnu a po hodině a kousek je hotovo. Jemná rýžová kaše bez práce, hlídání a připalování v hrnci.

Rýžová kaše z pekárny je opravdu luxusně připravená a udělá dobře každému bříšku, kterému ji nabídnete.

Rýžová kaše – suroviny

 • 1 litr mléka
 • 200 g kulatozrnné rýže
 • větší špetka soli
 • cukr krystal podle chuti (3-4 lžíce, tj. 60-70 g)
 • 1-2 vanilkové cukry
 • 2 plátky másla
 • půl rovné lžičky skořice
rýžová kaše

Postup

Do formy pekárny s usazenými háky odvážíme rýži, zalijeme ji mlékem, přidáme cukry, máslo, sůl a skořici. Pro jistotu formu s mlékem a rýží překryjeme kusem alobalu. Konce alobalu ze všech stran dobře zahneme přes okraj formy pekárny a svrchu do něj uděláme nožem několik děr, aby mohla odcházet pára. Zabráníme tím vyprsknutí horkého obsahu z formy do vnitřního prostoru pekárny, čistit budeme opravdu jen formu s háky.

Naprogramujeme a pustíme program Džem (Marmeláda) – a máme hotovo 🙂

Po skončení programu necháme kaši cca 10 minut v pekárně dojít, pak ji rozdělíme do misek a dochutíme ovocem (čerstvým nebo kompotovaným), Grankem, javorovým sirupem či medem – prostě tím, co máme rádi.


Výhradně na rýžovou kaši si kupuji rýži kulatozrnnou. Při přípravě kaše se vyhněte použití dlouhozrnné rýže, která po tomhle vaření zůstane tvrdá a museli byste přidávat další minuty programu.

4 Comments

 • Posted 10.9.2022 11:37 od Milena Krupičková 0Likes

  Dnes jsem zkusila rýžovou kaši a výsledek byl úplně jiný. Vznikla mi z toho hmota. Vůbec ne podobné rýžové kaši.Nevím co jsem udělala špatně.Háky mi to úplně rozdrtily.

 • Posted 10.9.2022 21:55 od Zuzana 0Likes

  Já ji dělala už aspoň 3x a vždy je výborná!

 • Posted 29.9.2022 15:20 od Amáta 0Likes

  Dělala jsem dneska a naprosto úžasné! Po otevření jsem byla trochu zklamaná, protože byl výsledek hodně tekutý, ale stačilo promíchat a nechat další čtvrt hodinu stát a o něco málo zhoustla. Příště zkusím dát víc rýže (ale asi záleží značka od značky?) Bezpracné a dobré, moc díky za recept!

  • Posted 30.9.2022 7:31 od Iva 0Likes

   Dobrý den, jestli to záleží na značce rýže, nevím. Ale mám vyzkoušeno, že do druhého dne v lednici (jím ji sama, manželovi nechutná 🙂 ) kaše velice zhoustne.
   Iva

Přidejte komentář