Příjemně kypré bulky, vhodné jako příloha nebo i k namazání a obložení. Brambory je dělají vláčnějšími, sýr dodá jak chuť, tak i pečivo provoní.

Suroviny:

50 ml vody
lžička cukru
1 vejce
50 g hrubě strouhaného sýra
200 g strouhaných vařených brambor
2 lžíce oleje
lžička soli
10 g droždí
mletý pepř
250-270 g hladké mouky
mák na posyp

 

Postup:

Suroviny dáme do pekárny v pořadí tekuté, tuhé a necháme ho pekárnou jen umíchat, vykyne pak v míse (mouku přisypáváme postupně, podle potřeby). Dlouhým kynutím a větším teplem by těsto hodně zřídlo.
Vykynuté ho propracujeme, rozdělíme na dílky a z každého uděláme bulku (pokud by bylo třeba, lehonce podsypáváme moukou) a tu svrchu navlhčíme vodou a dobře oválíme v celém máku.
Bulky vykynou na plechu s pečícím papírem a bez jakéhokoliv dalšího potírání je pak upečeme ve vyhřáté troubě.

 

 

2 Comments

 • Posted 21.8.2020 9:16 od Pavel 0Likes

  Tak tento recept je vážně perfektní!!! Zkoušel jsem od vás již více receptů na bulky, dalamánky apod., ale tyhle mě vážně učarovali 😀 . Jsou neskutečně jednoduché, rychlé a přitom výborné. Chutnají mi i více než jiné kváskové. Rozhodl jsem se je udělat, protože mě překvapil poměr 250g mouky / 200g brambor (kdybych ten recept našel na jiných stránkách, určitě bych neměl odvahu). Na rozdíl od receptu jsem je neobaloval v máku a dal je péct jen tak – ta kůrčička pak byla excelentní!! (někdy se lenost i vyplatí , že 🙂 ) Na druhý den byly také dobré, jenom už neměly křupavou kůrku – dal jsem je tedy do rozpálené trouby a za pět minut byly ÚPLNĚ jako čerstvé!
  Jenom bych se chtěl zeptat, jaký dáváte sýr? Dával jsem 30% eidam, protože jsem ho zrovna měl v lednici, ale jestli máte vyzkoušený nějaký jiný rád bych to vyzkoušel i s ním.
  Moc děkuji za skvělý recept

  • Posted 22.8.2020 9:54 od Iva 0Likes

   Musela jsem se smát, jak se „lenost“ vyplatila… 🙂 Děkuji za moc pěknou pochvalu, jsem šťastná, že chutnaly. Druhý den už nebývá kůrka křupavá snad na žádném pečivu, a tady ho ještě zvlhčily ty použité brambory. Sýr používám klasický tvrdý, určitě by byla výborná třeba i niva.
   Iva

Přidejte komentář